Zaměřili jsme se na to, co umíme nejlépe, a tím jsou datové transformace a asymetrické replikace.

Současný stav

K dispozici je existující systém, který je momentálně v činnosti a je na konci životnosti. Rozhodli jste se vyvinout nový, výkonnější a vysoce stabilní systém. Datové struktury původního systému jsou zcela nevyhovující, nové struktury chcete řešit úplně jinak. V původním systému jsou data rozdělená do více tabulek, v novém máte jedinou pro danou oblast. Jednoduše řečeno, v novém systému bude všechno organizované jiným způsobem.

V původním systému však máte velmi cenná data. Jejich objem již dávno přesáhnul čtvrt miliardy záznamů a je jen otázkou času, kdy původní systém přestane pracovat.


Řešení

Asymetrické replikace umožňují přechod na nový databázový systém bez rizika a stresu. Zavedení systému je bez přerušení činnosti. Než vypnete původní systém, oba systémy mohou pracovat současně a vzájemně synchronizovat data.

Máte čas na postupný vývoj, testování, proškolení obsluhy i administrace, zavádění je tedy bez zátěže na zaměstnance.

Standardní stav v mnoha společnostech, kdy původní systém ztrácí schopnost splňovat zvyšující se nároky managementu. Původní systém přesto obsahuje strategická data, bez kterých se společnost neobejde ani na chvíli. Standardní zavedení nového systému sebou nese riziko zkušebního provozu. U asymetrických replikací může být zkušební provoz tak dlouhý, jak budete potřebovat. Nejedná se o radikální řez. Oba systémy pracují paralelně tak dlouho, jak je potřeba. Zároveň nevznikají dramaticky zvýšené nároky na obsluhu. Kdykoli je možné upřesnit původní záměry. Původní systém lze vypnout ve chvíli, kdy nový bude stoprocentně fungovat.


Produkce

Asymetrické replikace zajišťují, že data nejsou udržovaná pracně na dvou místech. Provedené změny v původním systému se projeví v systému novém, stejně tak naopak. Tento systém obsahuje mnoho způsobů transformace dat, které jsou definované v replikačním mostě. Od replikací mezi dvěma tabulkami s různými strukturami až po zcela odlišné pojetí ukládání dat.

Systémová část nové databáze má zabudované mechanizmy, které neumožňují její živelný vývoj. Jasná pravidla vývoje nutí vývojáře dodržovat stanovená pravidla a výrazně omezují chyby nově vznikajících datových struktur. Nikdy se nevyvíjí na produkční databázi, nýbrž veškeré změny jsou prováděné na databázi vývojové a po odladění jsou změny do produkce odeslané diferenciačními procedurami.


Použité technologie

Tento web používá cookies. Cookies používáme k personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze našeho provozu. View more
Přijmout